top of page

HOS Gallery realizuje programy edukacyjno-animacyjne mające na celu upowszechnianie kontaktu z kulturą i sztuką współczesną różnym grupom społecznym, zawodowym i młodzieży szkolnej, a także programy promujące ciekawe zjawiska w sztuce współczesnej i wspierające działania artystyczne. Naszym celem jest zachęcanie do aktywnego partycypowania w kulturze. Wierzymy, że sztuka współczesna uczy indywidualizmu, otwartości, odważnego i nieschematycznego myślenia.

WARSZTATY
RODZINNE

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6 -12 lat na kreatywne warsztaty rodzinne towarzyszące naszemu programowi wystawienniczemu. Weekendowy program edukacji kulturalnej w HOS Gallery stanowi propozycję twórczego spędzenia wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół.


 

OFERTA 
DLA SZKÓŁ

Każdej wystawie w HOS Gallery towarzyszy program edukacyjny rozwijający jej poszczególne wątki i problemy, mający na celu przybliżanie dzieciom i młodzieży zagadnień z zakresu polskiej sztuki współczesnej oraz oswajanie z najnowszymi zjawiskami artystycznymi. Włączanie sztuki i twórczości w proces edukacji to również działanie skierowane do środowiska nauczycieli. Pragniemy spotykać się z nimi na wystawach w HOS Gallery, aby zgłębiać potencjał edukacyjny każdej z nich i podkreślać ważną rolę sztuki w nowoczesnej edukacji. 

bottom of page