Kaja, detal.jpg

HOS Gallery

HOS Gallery to miejsce spotkania ludzi, sztuki i wartości. Promujemy i popularyzujemy polską sztukę współczesną. Nasza działalność wystawiennicza ma charakter otwarty, począwszy od prezentacji dzieł klasyków powojennych po młodych artystów wciąż zdobywających rozpoznanie na polskim rynku sztuki.

HOS Gallery jest również miejscem działalności Fundacji Sztuk Dwie, która realizuje programy edukacyjno-animacyjne mające na celu upowszechnianie kontaktu z kulturą i sztuką współczesną różnym grupom społecznym, zawodowym i młodzieży szkolnej, a także programy promujące ciekawe zjawiska w sztuce współczesnej i wspierające działania artystyczne. Zależy nam zarówno na promowaniu nazwisk nowych, jak i tych, których dokonania zostały zagłuszone w wielogłosie nowych tendencji, czy uległy zapomnieniu w zawierusze dziejów.

Zdobytą wiedzą pragniemy się dzielić poprzez zróżnicowany program wystawienniczy, organizację spotkań z artystami i kuratorami, wydawanie albumów, katalogów oraz działalność edukacyjną skierowaną do młodzieży i najmłodszych widzów.