HOS

to miejsce dla Historii O Sztuce

które chcemy poznawać

których chcemy dociekać

które chcemy współtworzyć

HOS Gallery to miejsce spotkania ludzi, sztuki i wartości. Promujemy i popularyzujemy polską sztukę współczesną. Nasza działalność wystawiennicza ma charakter otwarty a zgromadzona kolekcja stanowi przekrój dokonań pokoleń twórców; począwszy od klasyków powojennych po artystów wciąż zdobywających rozpoznanie na polskim rynku sztuki.

HOS Gallery jest również miejscem działalności Fundacji Sztuk Dwie, która realizuje programy edukacyjno-animacyjne mające na celu upowszechnianie kontaktu z kulturą i sztuką współczesną różnym grupom społecznym, zawodowym i młodzieży szkolnej, a także programy promujące ciekawe zjawiska w sztuce współczesnej i wspierające działania artystyczne. Zależy nam zarówno na promowaniu nazwisk nowych, jak i tych, których dokonania zostały zagłuszone w wielogłosie nowych tendencji, czy uległy zapomnieniu w zawierusze dziejów.

 

Pragniemy różnicować i współkreować polski rynek kolekcjonerski. Zadanie to pociąga za sobą ambicje prowadzenia naukowych badań, rozbudowywania księgozbioru, ciągłego rozszerzenia wiedzy i kompetencji, by poznać dorobek przeszłych pokoleń, ale i być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami ze świata sztuki.

Zdobytą wiedzą pragniemy się dzielić poprzez zróżnicowany program wystawienniczy, organizację spotkań z artystami i kuratorami, wydawanie albumów, katalogów oraz działalność edukacyjną skierowaną do młodzieży i najmłodszych widzów.

subskrybuj
  • Black Facebook Icon
  • Czarny Instagram Ikona
©2019 by HOS Gallery