top of page
  • 4aga82

Ja chrząszcz. Prace na papierze Ryszarda Grzyba - wystawa online

Ze względu na wyjątkową sytuację spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-COV-2 zamknęliśmy siedzibę HOS gallery na ulicy Dzielnej 5.


Wystawę prac Ryszarda Grzyba planowaliśmy otworzyć 30.03.2020 r. Wernisaż miał zostać połączony z odczytem poezji artysty zawartej w jego tomiku poezji „Ja chrząszcz” wydanego przez Fundację im. Tymoteusza Karpowicza przy współpracy z HOS gallery.


Na naszej stronie prezentujemy jedynie część materiału. Na ekspozycję składało się niemalże 120 prac na papierze z lat 1979 – 2012. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem kuratorskim oraz informacjami dotyczącymi tomiku „Ja chrząszcz”, który miał zastąpić standardowy katalog towarzyszący wystawie.Ryszard Grzyb, "Być albo nie być", 1988 r., ołówek/kredka/papier, 30 x 21 cm, fot. Adam Gut


Chcielibyśmy, abyście również zostając w domach, mieli kontakt ze sztuką oraz z nami. Dlatego w czasie kwarantanny staramy się możliwie najczęściej komunikować z Wami poprzez nasze konta w mediach społecznościowych.

W czasie kwarantanny uruchomiliśmy profil na Instagramie (gallery_hos), gdzie codziennie publikujemy aktualności i materiały związane z artystami współpracującymi z naszą galerią.


Mamy nadzieję, że niebawem spotkamy się na wystawie Ryszarda Grzyba w naszej galerii, posłuchamy jego poezji i wrócimy do kontaktu ze sztuką bez dystansu, „w cztery oczy”.


Do zobaczenia!

Comments


bottom of page