top of page
  • 4aga82

plastyka sprzężenia zwrotnego | warsztaty z Milą Nowacką


warsztaty: 11.03, godz. 13:00 – 16:00Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy (biuro@hosgallery.pl).Natura nas otacza i jako ludzie jesteśmy jej częścią. Możemy być obserwatorami naturalnych procesów zachodzących zarówno w świecie zewnętrznym, jak iw naszej psychice i ciele. Oscylacje manifestujące pętle sprzężenia zwrotnego występują w przyrodzie i są widoczne pod mikroskopem. Są one łudząco podobne do obrazów pojawiających się na monitorach podczas interakcji sprzężenia zwrotnego w urządzeniach audio-wideo.


Zjawiska te możemy zaobserwować, gdy skierujemy sygnał wideo w taki sposób, aby maszyny same przetwarzały przesyłany sygnał. Oscylacje manifestują moment zmiany. Podobnie komunikujemy się ze sobą: przekazujemy i analizujemy informacje. Kiedy pojawia się błąd, gdy w naszym życiu pojawiają się wydarzenia, które wytrącają nas z równowagi, zaczynamy szukać odpowiedzi w sobie, szukamy równowagi i błądzimy, eksplorujemy zakamarki nieodkrytej rzeczywistości.


Podczas warsztatów ze sztuki sprzężenia zwrotnego pokazuję podstawowe techniki wywoływania sprzężenia zwrotnego w urządzeniach wideo z lat 80-tych i 90-tych. Mówię o naturze tego zjawiska i możliwościach jego modulacji. Podczas spotkania wywołamy takie sprzężenie zwrotne i jego efekt w naszych głowach – na chwilę stajemy się urządzeniami. Efekty naszych wizji będziemy mogli emitować poprzez proste rysunki.


Wydarzenie jest bezpłatne.


warsztaty towarzyszą wystawie

21.01-18.03.2023


partner wystawy: Fundacja Art Transfer


projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Comments


bottom of page