top of page
  • mlomza5

otwarcie wystawy Eternal Engine i Omsk Social Club "Infinite Realm" | 20.06.2024, godz. 19:00

INFINITE REALM

Eternal Engine x Omsk Social Club

wystawa: 21.06.2024 20.07.2024

wernisaż: 20.06.2024, godz. 19:00 21:00


Serdecznie zapraszamy na wernisaż solowej wystawy Eternal Engine x Omsk Social Club "Infinite Realm". Otwarcie odbędzie się w siedzibie Galerii HOS przy ulicy Dzielnej 5 w czwartek, 20 czerwca, o godzinie 19:00.
Najistotniejszym problemem technologicznych rewolucji, w tym tej rozgrywającej się w Dolinie Krzemowej w latach 60., było wzięcie za pewnik zasobów naturalnych — bardziej, niż docenienie ich jako niezbędnych warunków do rozwoju. Ówczesne subkultury przekonywały, że technologia jest w stanie ocalić środowisko i planetę, jednocześnie umożliwiając eksplorację kosmosu.

 

Prezentowane na wystawie prace mają w sobie dużą dozę techno-sceptycyzmu i pełne refleksji na temat jego, jak z aktualnej perspektywy należałoby zrewidować entuzjastyczne transhumanistyczne marzenia Timothy’ego Leary’ego i podobnych mu teoretyków, snujących wizje Kosmicznej Migracji, Zwiększenia Inteligencji i Przedłużenia Życia (ang. Space Migration, Increased Intelligence, Life Extension = S.M.I².L.E.).

 

Omsk Social Club łączy w doświadczeniu S.M.I².L.E. - A Trip Into Synesthesia koncept tych mistycznych wspólnotowych praktyk, prognoz i perspektyw technologicznych, aby stworzyć żywe dzieło sztuki, które podważa rolę uwikłania w nie i przestymulowania społeczeństwa.

 

Torrenty, obiekty stworzone przez Eternal Engine, są fizycznym artefektem pamięci, odnoszącym się do procesu zgrywania tożsamości, tak jak dzieje się to z danymi. Są refleksją nad nadmierną eksploatacją zasobów, znikającymi pustyniami, a w raz z nimi kartami i procesorami. W pracach duetu, digitalowych i off-site wybrzmiewa pytanie dokąd zmierza próba przeniesienia świadomości na technologię, a także — co nastąpi po nas. Przy założeniu, że nasz afterlife jest afterlife’m planety, marzenia o przedłużeniu życia nieuchronnie zderzają się z obawami związanymi z wciąż kurczącymi się złożami.

Comments


bottom of page