top of page
  • 4aga82

Norbert Delman | "Hostile Conditions"

W trakcie tegorocznej edycji Warsaw Gallery Weekend w modernistycznej przestrzeni Kina Iluzjon swoje najnowsze rzeźby zaprezentuje Norbert Delman.
Artysta w 2020 zainicjował cykl, w którym wykorzystuje malowane płyty MDF oraz plastik i piankę. Nieprzystające do siebie fragmenty z poprzednich realizacji aranżuje w nowe kompozycje, które przypominają niepowstrzymaną organiczność. Jego rzeźby rozwijają się niczym rośliny z góry skazane na funkcjonowanie niesprzyjających warunkach. Pozbawione głównego trzonu, wątle u podstawy odbijają w bujnych bocznych pąkach. Anektują otaczającą przestrzeń swymi plastikowymi pnączami.


Najnowsze prace są konsekwencją dotychczasowych doświadczeń artysty i ich logicznym przedłużeniem. Za punkt wyjścia dla tego nowego rozdziału twórczości można uznać doświadczenie kryzysu związanego z pandemią, postępujących zmian klimatycznych, ale także uzasadnione lęki, będące pokłosiem sytuacji geopolitycznej. Realizacje Delmana są opowieścią o zmaganiach ciała i psychiki z niesprzyjającymi warunkami, z którymi, dzięki danej nam ludziom nadziei, mimo że pokiereszowani, codziennie stawiamy czoło.


więcej informacji o wystawie tutaj


wystawa: 29.09-03.10.2022

miejsce wystawy: Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a | 02-541 Warszawa


organizatorzy: HOS Gallery, Propaganda

partner: Kino Iluzjon Filmoteki Narodowej, FINAComments


bottom of page