top of page
  • 4aga82

koncert Wojtka Kurka | Spotkania | Warsaw Gallery Weekend 2023

13.10.2023, godz. 19:00


fot. Andrzej Nowak


Wojtek Kurek w swojej twórczości porusza się w przestrzeni elektroakustycznej. W środowisku programowania max/msp tworzy organiczne struktury, wielokanałowe doświadczenia dźwiękowe, które dopasowuje do kontekstu miejsca.


Prowadzona przez muzyka gra z przestrzenią, od mikro-dźwięków po zalewanie falą szumu, nadaje nowe znaczenia przypadkowym odgłosom; szumom, kaszlnięciom, dźwięczeniom telefonów. Interesuje go dźwięk jako zjawisko, z którego stara się wyłuszczyć drobne niuanse, dokopując się do jego najgłębszych składowych.


Sensoryczne eksperymenty Kurka mają w sobie ogromny potencjał plastyczny. Koncert dedykowany przestrzeni HOS, podejmuje dialog z wystawą Hold Me Closer, na której zaprezentowane zostały prace Marty Niedbał i Pawła Olszczyńskiego.


Wojtek Kurek – perkusista, improwizator, autor instalacji i muzyki do spektakli. W swojej twórczości korzysta z takich narzędzi jak Arduino, Pure Data, Max Msp.Koncert towarzyszy wystawie: "Hold Me Closer" | Marta Niedbał, Paweł Olszczyński i odbywa się w ramach inicjatywy "Spotkania"Comentarios


bottom of page