#zostańwgalerii

prace z kolekcji HOS Gallery

zostańwgalerii.png

wystawa: 14.05 - 13.06.2020 r.

HOS Gallery

Dzielna 5 /lok.5B | Warszawa

W ostatnich tygodniach tempo naszego życia zwolniło. Przedefiniowaliśmy wiele pojęć, zmieniliśmy nasze zwyczaje i adaptowaliśmy sposoby codziennego funkcjonowania do przymusowego pozostania w domowym zaciszu. Zmiany, które zaszły wokół nas niepostrzeżenie wpłynęły również na naszą percepcję świata.

Po tygodniach obcowania ze sztuką za pomocą monitora,  HOS gallery zaprasza do kontaktu na żywo z wybranymi pracami z kolekcji. Niechaj to będzie prawdziwa interakcja, zasadzająca się na budowanej przez długi czas tęsknocie, na celebrowaniu zmysłów pobudzonych niecodzienną sytuacją ostatnich tygodni.  

W okresie kwarantanny nauczyliśmy się celebrować małe rzeczy, doceniać piękno codziennych rytuałów. Zapewne wielu z nas dokładnie przestudiowało fakturę ścian w naszych czterech kątach i na pamięć znamy każdy zaciek, zabrudzenie. Przez długi czas z nadzieją i niepokojem nasłuchiwaliśmy dźwięków dobiegających zza okna - sygnałów nadchodzącej wiosny. Powietrze nigdy nie pachniało piękniej niż w trakcie pierwszego spaceru po długim niewychodzeniu z domu. 


Pielęgnujmy ten stan i nie dążmy do ponownego przeciążenia zmysłów nadmiarem bodźców i presją „nadrabiania zaległości”. Nie obwiniajmy się i nie przynaglajmy do „powrotu do normalności”, a raczej przyjmijmy ostatnie doświadczenia ze spokojem i świadomością, że paradoksalnie kryje się w nich korzyść dla naszej wrażliwości.

HOS gallery wraz z wystawą #zostańwgalerii zaprasza do rozsądnego korzystania z możliwości opuszczenia własnych czterech kątów. Potraktujmy wytyczne dotyczące liczby osób w przestrzeni publicznej jako niepowtarzalną okazję do bezpośredniego kontaktu ze sztuką. W każdej sali będzie miejsce, gdzie będziecie mogli się rozgościć i spędzić czas w nowym otoczeniu.

Każda osoba otrzyma okazję indywidualnego lub rodzinnego obcowania z wybranymi pracami kolekcji HOS gallery: Przemka Mateckiego, Leona Tarasewicza, Tomasza Tatarczyka, Irminy Staś oraz reliefami Kai Wielowiejskiej. 

Niewielka liczba prac oraz ich minimalistyczny charakter zapraszają do dokładniejszego oglądu; śledzenia duktu pędzla, niuansów barwnych oraz precyzji kompozycji.

Na miejscu będzie towarzyszyła Wam tylko jedna osoba, gotowa odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące zaprezentowanych prac, ale i porozmawiać ze wszystkimi zmęczonymi już społecznym dystansowaniem. Możecie też pomilczeć i zostać sami z sobą. Wraz z najbliższymi, czworonogiem wyjdźcie z domu i ruszcie do galerii. Już możecie. A my, jak nigdy, na Was czekamy. 

kuratorka i autorka tekstu:

Katarzyna Piskorz

WAŻNE:

- w galerii jednocześnie mogą przebywać tylko 4 osoby

- każda wizyta odbywa się według wytycznych pozwalających na zachowanie zasad bezpieczeństwa. Siedziska, klamki są regularnie dezynfekowane, pracownik galerii przebywa w maseczce, do dyspozycji gości są rękawiczki i płyn antybakteryjny 

Warto poznać tę Historię O Sztuce.

Zapraszamy!

EKSPOZYCJA

1/8

fot. Adam Gut