MARCIN

OSIOWSKI

(ur. 1957 r., Warszawa)

 

W 1976 rozpoczął studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, które z przerwami kontynuował do 1986 roku. Pod koniec lat 70. wyjechał do Londynu, gdzie pracował w biurze projektowym. Ogłoszenie stanu wojennego zastało go w Antwerpii, gdzie w studiował na Wydziale Malarstwa tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych (1982 – 1984). Od 1982 prezentował swoje prace na indywidualnych wystawach w Belgii i Luksemburgu. Od 1986 rozpoczął współpracę z galerią Astel w Kopenhadze; podjął wówczas eksperymenty interdyscyplinarne, współpracował z kompozytorką Olgą Magieres i, oraz awangardową grupą Skræp.

Poza sporadycznymi wspólnymi działaniami z artystami szwajcarskimi, w latach 2002-2004 współpracował z Ryszardem Grzybem - dawnym członkiem Gruppy -, wspólnie tworząc płótna prezentowane na wystawach Oba m.in. w warszawskiej Królikarni, w galerii Arsenał w Poznaniu, w galeriach Program i Promocyjna w Warszawie.

Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Od kliku lat współpracuje z reżyserem i kompozytorem Antonim Gustowskim, a od 2018 z Julią Słonecką, razem z nimi powołał do życia otwartą grupę artystyczną #grupawolno.